Metsäkuormaimet, joista on tullut asiakkaiden suosikkeja
Kerroimmekin jo asiakkaidemme metsävaunujen suosikeista, mutta mitkä ovat sitten suosikit metsäkuormaimista?
Myös niistä muutama sijoittuu Kronos-käyttäjiemme listan kärkeen, muun muassa Gripto 1010 ja 4000-sarja mainitaan toistuvasti asiakasreferensseissämme.
Da Huppes Itävallan vuoristoisista maastoista toteaa Gripto 1010 -kuormaimestaan: ”Se on niin voimakas, että sillä voi periaatteessa vetää mäkeä ylös kuinka suuria puita tahansa ja se on käytännöllinen, koska vaijerivinssiä ei tarvita!”
Anja, jolla on 4000-sarjan kuormain, toteaa näin: ”Ne ovat vahvoja ja hyvin tehtyjä koneita. Niissä on ominaisuuksia, jotka erottavat ne ei-niin-ammattimaisista koneista.”
Oletko samaa mieltä tai haluaisitko antaa vähän lisää kehuja jollekin muulle meidän metsäkuormaimistamme?
https://kronos.fi/fi/ymparisto/metsa/